Dążenie do zwiększenia wydajności żeglugi międzynarodowej opiera się na wysokowydajnych suwnicach, które szybko i bezpiecznie przenoszą ładunki kontenerowe ze statku na ląd. BTG specjalizuje się w opracowywaniu, produkcji i instalacji systemów pomiaru położenia dla zautomatyzowanych portów kontenerowych.
Znaczna część pracy firmy opiera się na dostarczaniu czujników umożliwiających dźwigom przenoszenie ładunków ze statków do pojazdów sterowanych automatycznie (AGV). Praca w sieci jest jednak złożona i wymagająca. Dźwigi i pojazdy AGV często korzystają z różnych sieci przemysłowych, ale muszą przesyłać dane w czasie rzeczywistym w trudnych warunkach. Właśnie tam wkracza Anybus. Anybus zajmuje się siecią, pozwalając BTG skupić się na systemach pomiaru położenia i razem pomagają zwiększyć wydajność w zautomatyzowanych portach kontenerowych.
O BTG
BTG to holenderska firma specjalizująca się w systemach pomiaru położenia, które są stosowane we wszystkich typach dźwigów i pojazdów w zautomatyzowanych terminalach kontenerowych. BTG ma ponad 25-letnie doświadczenie i posiada produkty we wszystkich głównych zautomatyzowanych portach kontenerowych na całym świecie. Jednym z kluczowych produktów BTG jest seria systemów pomiarowych IRM400. Został on zaprojektowany w celu kontrolowania kołysania, pochylenia i nachylenia, a tym samym zapewnienia dokładnej kontroli położenia rozpieraczy żurawia i ich cennego ładunku.
Zaprojektowany jako seria elementów modułowych, IRM może być skonfigurowany dla wielu różnych typów i rozmiarów dźwigów. System składa się z nadajnika podczerwieni i odbiornika o wysokiej rozdzielczości. Nadajnik jest zamontowany na rozpieraczu żurawia, a odbiornik jest zamontowany prostopadle nad nadajnikiem.
System stale mierzy kąt kołysania ładunku w locie, we wszystkich kierunkach. Mierzy również kąt pochylenia rozpieracza i opcjonalnie kąt trymu i listwy. Aby osiągnąć ten poziom dynamicznej kontroli wielotonowych ładunków poruszających się w trzech wymiarach z dużą prędkością, dane muszą być zbierane z kilku źródeł w czasie rzeczywistym i natychmiast przetwarzane, tak aby dokładna pozycja i prędkość były zawsze znane i mogły być regulowane.
"Mamy duże doświadczenie i wiedzę na temat systemów pomiaru położenia w trudnych warunkach przemysłowych, ale nie jesteśmy ekspertami w dziedzinie sieci przemysłowych" - wyjaśnia Daan Potters, dyrektor operacyjny w BTG. "Dlatego zwróciliśmy się do Anybus".
Wymagania dotyczące sieci
Firma BTG potrzebowała technologii sieciowej, która mogłaby zostać wbudowana w czujnik IRM, umożliwiając mu komunikację w sieciach PROFIBUS, PROFINET i CANopen. Ponieważ BTG jest firmą globalną, a różne sieci dominują w różnych częściach świata, BTG potrzebowała również możliwości łatwego objęcia większej liczby sieci w przyszłości. Rozwiązanie sieciowe musiało być również kompatybilne ze starszym sprzętem, wystarczająco wytrzymałe, aby poradzić sobie w środowisku morskim i wystarczająco szybkie, aby przetwarzać dane w czasie rzeczywistym.
Czas poznać Anybus CompactCom!
Czujnik pomiaru rozrzutnika IRM firmy BTG składa się z nadajnika i odbiornika. Anybus CompactCom B40 został wbudowany w odbiornik.
Anybus CompactCom
Anybus specjalizuje się w podłączaniu urządzeń przemysłowych do dowolnej sieci przemysłowej. Dostępny jest produkt CompactCom do integracji z każdą główną siecią Fieldbus lub przemysłową siecią Ethernet, w tym sieciami PROFIBUS, PROFINET i CANopen.
Wbudowana konstrukcja
CompactCom jest wbudowany w odpowiednie urządzenie, w tym przypadku w odbiornik czujnika. Wbudowana konstrukcja przynosi kilka korzyści. Jest prosty w instalacji, co skraca czas wprowadzania nowych produktów na rynek. Możliwe jest ponowne wykorzystanie starszego sprzętu, co umożliwia firmie BTG modernizację istniejących dźwigów w nowe elektroniczne systemy sterowania. CompactCom może być wbudowany w obudowę o stopniu ochrony IP67, dzięki czemu sprzęt może pracować w trudnych warunkach występujących w środowisku morskim.
"CompactCom B40 rozwiązał wszystkie nasze potrzeby sieciowe, jest kompatybilny ze wszystkimi wymaganymi sieciami i zapewnia komunikację w czasie rzeczywistym, która jest niezbędna w systemach pomiaru położenia." - Daan Potters, dyrektor operacyjny w BTG.
Komunikacja w czasie rzeczywistym
Anybus CompactCom zapewnia wysokowydajną wymianę danych, która może obsłużyć nawet najbardziej wymagające aplikacje zsynchronizowanego ruchu - do 1448 bajtów danych procesowych w każdym kierunku. "Wybraliśmy CompactCom B40 i cieszymy się, że to zrobiliśmy", podsumowuje Daan Potters.
"CompactCom B40 rozwiązał wszystkie nasze potrzeby sieciowe, jest kompatybilny ze wszystkimi wymaganymi sieciami i zapewnia komunikację w czasie rzeczywistym, która jest niezbędna w systemach pomiaru położenia. Anybus zapewnił również doskonałe wsparcie, aby pomóc nam wdrożyć CompactCom B40 tak szybko, jak to możliwe".