ARO Welding Technologies zwiększa łączność z Anybus CompactCom i oferuje łączność Profinet i EtherNet/IP, a także łączność światłowodową Profinet, aby spełnić wymagania AIDA.
"Integracja produktów HMS (Anybus-S i ABCC) dała nam łatwy dostęp do protokołów takich jak Profinet IO i EtherNet/IP" - Jérôme Journot, ARO Welding.
O ARO Welding
Grupa ARO Welding Technologies jest światowym liderem w dziedzinie urządzeń i systemów spawalniczych dla przemysłu motoryzacyjnego i innych gałęzi przemysłu. Grupa ARO specjalizuje się w technologii zgrzewania oporowego, projektując i dostarczając zrobotyzowane uchwyty, uchwyty ręczne, zgrzewarki stacjonarne, urządzenia MBR i specjalistyczny sprzęt do kontroli zgrzewów oporowych dla przemysłu motoryzacyjnego i innych branż produkcyjnych. Z siedzibą w Chateau du Loir, niedaleko Le Mans we Francji, oraz za pośrednictwem swoich międzynarodowych spółek zależnych i zakładów produkcyjnych w Europie, obu Amerykach i na Dalekim Wschodzie, ARO zapewnia globalną obecność klientom na całym świecie.
Przegląd aplikacji
Skuteczny i łatwy w użyciu system sterowania jest integralną częścią każdego wydajnego i niezawodnego procesu spawania. Systemy sterowania Adaptive i iBox uzupełniają szeroką gamę uchwytów spawalniczych ARO i zapewniają znaczne korzyści w porównaniu z istniejącymi systemami.
Te nowe systemy zapewniają połączenie mocy i kontroli procesu, które przyniesie korzyści każdemu klientowi, który wymaga oszczędności kosztów bez uszczerbku dla jakości.
Problem z łącznością
Do niedawna firma ARO zajmowała się własną gamą sekwencerów ze zintegrowaną łącznością fieldbus. Jednak ze względu na zapotrzebowanie rynku, ARO szukało innych wymagań dotyczących łączności dla swoich sterowników.
Firma ARO chciała zintegrować przemysłową technologię Ethernet, po pierwsze, ze światłowodami Profinet-IO, aby spełnić wymagania AIDA (Niemieckich Producentów Motoryzacyjnych), po drugie, zapewnić łączność EtherNet/IP i wreszcie, jak zintegrować istniejące rozwiązania fieldbus.
Rozwiązanie
Firma ARO zdecydowała się na współpracę z firmą HMS, która dostarczyła wbudowane rozwiązania Anybus i rozwiązała kwestię przemysłowej sieci Ethernet, magistrali Fieldbus i łączności światłowodowej w ramach jednego projektu.
Po krótkich pracach rozwojowych firma ARO zintegrowała platformy Anybus CompactCom na swoich kartach AW i iBox.
Wbudowane rozwiązania Anybus.
Korzyści
Firma ARO rozwiązała wszystkie trzy problemy związane z łącznością w tym samym czasie. ARO może teraz oferować rozwiązania Profinet i EtherNet/IP, rozwiązania światłowodowe Profinet, aby spełnić wymagania AIDA, a jednocześnie zintegrować opcje łączności Filedbus. Ponieważ Anybus obsługuje ponad 20 różnych sieci przemysłowych, łączność przemysłowa nigdy nie musi być problemem w przyszłości. Dzięki Anybus kontrolery ARO są przygotowane na przyszłe postępy w technologii przemysłowej Ethernet i możliwości rynkowe.
"Integracja modułu Anybus firmy HMS dała nam łatwy dostęp do protokołów takich jak Profinet IO i EtherNet/IP. Nie tylko byliśmy w stanie sprostać wymaganiom rynku dzięki technologii przemysłowego Ethernetu, ale także skorzystaliśmy z ciągłych ulepszeń tych standardów, takich jak podwójny 2-portowy RJ45 ze zintegrowaną technologią przełączników dla EtherNet/IP i ze złączami światłowodowymi RJ45 dla Profinet.
Bezpłatne i wliczone w cenę wsparcie specjalisty HMS w zakresie aktywnej integracji magistrali Fieldbus i Ethernet pozwala nam bardziej skoncentrować się na naszej pracy (budownictwo), a mianowicie na spawaniu metodą przeciągania", mówi Jérôme Journot, Operation Marketing Manager, ARO Welding, Francja.
Wbudowane rozwiązania HMS pozwalają ARO Welding skupić się na podstawowej działalności.
Anybus CompactCom
Anybus CompactCom to gama wbudowanych modułów komunikacyjnych umożliwiających komunikację z określoną siecią przemysłową. Moduły są wymienne, co oznacza, że użytkownicy mogą łatwo podłączyć się do dowolnej sieci. Anybus CompactCom współpracuje ze wszystkimi głównymi sieciami Fieldbus i Industrial Ethernet, takimi jak Profibus, DeviceNet, CC-Link, CANopen, Profinet, Ethernet/IP, EtherCAT i Modbus TCP.
Moduły Anybus CompactCom są wykorzystywane jako interfejsy komunikacyjne w inteligentnych urządzeniach automatyki, takich jak napędy, interfejsy HMI, roboty, falowniki, przyrządy i wagi. Wbudowując Anybus CompactCom w urządzenie, producenci uzyskują krótszy czas wprowadzenia produktu na rynek, obniżenie kosztów rozwoju nawet o 70%, a także możliwość łatwego podłączenia do innej sieci przemysłowej poprzez prostą zmianę modułu Anybus.
Skontaktuj się ze specjalistą Elmark
Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!