Flexicon: Łączność DeviceNet i Profibus z Anybus CompactCom

17.06.2024 Studia przypadków / Komunikacja przemysłowa
Flexicon: Łączność DeviceNet i Profibus z Anybus CompactCom
Wizerunek autora
Producent: Anybus

Flexicon jest światowym liderem w dziedzinie sterylizowanych systemów napełniania. W swojej nowej generacji sterowników pomp perystaltycznych z zamkniętą pętlą, MC100, firma zdecydowała się wdrożyć znormalizowane rozwiązanie komunikacyjne Anybus Compact-Com. To nowe rozwiązanie umożliwia gromadzenie danych ze wszystkich funkcji na całej linii napełniania i pozwala na identyfikowalność - jedną z kluczowych kwestii standardów farmaceutycznych CFR 21-11 i GAMP.

Powiedzielibyśmy, że HMS jest znacznie bardziej eleganckim rozwiązaniem. HMS umożliwia nam standaryzację naszych interfejsów.
- Watson-Marlow, Flexicon.


Linia biznesowa Flexicon

Firma Flexicon (www.wmflexicon.dk) została założona w 1986 roku i od tego czasu specjalizuje się w aseptycznych perystaltycznych systemach napełniania do zastosowań farmaceutycznych, biotechnologicznych i diagnostycznych. W lutym 2008 roku Flexicon dołączył do Watson-Marlow, stając się częścią największej na świecie grupy firm specjalizujących się w technologii napełniania i pompowania perystaltycznego. Flexicon jest światowym liderem w dziedzinie maszyn do napełniania w warunkach sterylnych. Siedziba Watson-Marlow Flexicon znajduje się w Danii.


Pompa perystaltyczna jest rodzajem pompy wyporowej. Płyn znajduje się w elastycznej rurce umieszczonej wewnątrz okrągłej obudowy pompy. Ponieważ jedyną częścią pompy mającą kontakt z cieczą jest wnętrze rurki, łatwo jest sterylizować i czyścić wewnętrzne powierzchnie pompy.

To sprawia, że ten rodzaj pomp jest doskonałym rozwiązaniem dla przemysłu farmaceutycznego. Co więcej, brak zaworów, uszczelek i dławików sprawia, że są one stosunkowo niedrogie w utrzymaniu, a pompy perystaltyczne mają również tę zaletę, że minimalizują uszkodzenia cieczy.

Otwarta komunikacja

Aby pozostać w czołówce, Flexicon podjął decyzję o unowocześnieniu swojej gamy sterowników. Dzięki dzisiejszemu rozwiązaniu MC100 komunikuje się z PLC/HMI za pośrednictwem przemysłowej magistrali obiektowej (DeviceNet lub Profibus). Użytkownicy mogą łatwo dostosować parametry napełniania lub programy za pośrednictwem istniejącego PLC / HMI. Umożliwia gromadzenie danych ze wszystkich procesów / funkcji na całej linii napełniania i dlatego oferuje klientom Watson-Marlow Flexicon rozwiązanie, które jest zgodne z kluczowymi kwestiami standardów farmaceutycznych CFR 21-11 i GAMP. MC100 to moduł sterowania pompą, który może kontrolować do 16 pomp Watson-Marlow Flexicon.


MC100 to sterownik pompy perystaltycznej pracujący w pętli zamkniętej, który może zarządzać maksymalnie 16 pompami Flexicon firmy Watson-Marlow. Napełniona ilość jest sprawdzana w czasie rzeczywistym za pomocą wagi

Polecenia uruchomienia dla poszczególnych pomp są wysyłane za pośrednictwem magistrali Fieldbus do sterownika MC100, który przekazuje polecenie uruchomienia do pompy. Sygnały stanu, ostrzeżenia i alarmy z każdej pompy są dostępne dla systemu sterowania linią napełniania za pośrednictwem magistrali Fieldbus zintegrowanej z MC100.

"Przeanalizowaliśmy oferty kilku dostawców na rynku, ale zdaliśmy sobie sprawę, że gdybyśmy musieli zmienić standard komunikacji na inny, nie byłoby to takie proste. Inne rozwiązania wchodziły w grę, ale wymagałyby więcej programowania. Powiedzielibyśmy, że HMS jest znacznie bardziej eleganckim rozwiązaniem. HMS umożliwia nam standaryzację naszych interfejsów", stwierdza Watson-Marlow Flexicon.


Rozwiązanie

Peter Greenfort z Beta Technic APS, dystrybutora HMS w Danii, wyjaśnia: "Moduł Anybus CompactCom (AnybusCompactCom) jest przeznaczony dla producentów OEM. Zapewnia on natychmiastową łączność ze wszystkimi wiodącymi protokołami Fieldbus, przemysłowymi protokołami Ethernet, sieciami szeregowymi, USB i bezprzewodowymi bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian sprzętowych i programowych w urządzeniu automatyki.

 



Moduł Anybus CompactCom jest na tyle kompaktowy, że można go zintegrować z niewielką kartą elektroniczną. Będzie miał te same wymiary i ten sam interfejs wewnętrzny, niezależnie od standardu komunikacji.


Anybus-CompactCom jest zbudowany w oparciu o najnowszą technologię Anybus ASIC. Opracowany w połączeniu z procesorem komunikacji sieciowej "Anybus NP30" i przez niego zasilany, Anybus-CompactCom łączy w sobie wysoką wydajność i funkcjonalność z niskim zużyciem energii. Wysoki poziom integracji pozwala na mniejsze rozmiary i niezwykle konkurencyjne ceny. W ten sposób dodajemy znaczącą wartość nie tylko z perspektywy kosztów, ale także pod względem krótszego czasu wprowadzenia na rynek, a także zwiększonej konkurencyjności i elastyczności produkcji.

Urządzenia automatyki ze zintegrowanym gniazdem Anybus-CompactCom mogą korzystać z dowolnego modułu Anybus-CompactCom. Na przykład, można po prostu wymienić moduł Anybus-CompactCom Profibus na moduł Anybus-CompactCom EtherNet/IP i natychmiast połączyć się z tą siecią bez konieczności wprowadzania zmian sprzętowych i programowych w urządzeniu automatyki.

Skontaktuj się ze specjalistą Elmark

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!